У Запорiжжi відбувся бізнес-форум ”Україна - країна підприємців” (ФОТО)

logo

У Запорiжжi сьогодні, 15 грудня, відбувся регіональний бізнес-форум «Україна — країна підприємців», організований Приватбанком спільно з Українським союзом промисловців та підприємців.

У роботі форуму взяли участь заступник міського голови Запоріжжя Валерій Еделєв, директор Запорізького регіонального управління Приватбанку Віктор Остапенко, директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дудник, успiшнi та починаючi підприємці.

- Наявність і чисельність середнього класу - основний фактор суспільства з розвиненою економікою. Основу цього класу в усьому світі становить малий і середній бізнес, - сказав, звертаючись до учасників форуму, заступник мера Запоріжжя Валерій Еделєв. - Сьогодні на 56,5% запорізький міський бюджет формується за рахунок відрахувань, які робить цей сегмент підприємництва. В даний час для Запоріжжя це 127,3 тис. осіб, активних, діяльних, готових брати на себе ініціативу, створювати додаткову вартість і робочі місця. Тому запорізька міська влада надає велике значення підтримці і розвитку малого та середнього бізнесу, і для цих цілей в місті прийнятий відповідний план, розрахований на період до 2025 року. Кожен підприємець може запропонувати свій бізнес-проект на розгляд, щоб отримати фінансову підтримку.

- Більш того, - додав Валерій Еделєв, - ми сьогодні розглядаємо можливість компенсації частини відсоткової ставки за кредитами для підприємців. І в цьому контексті програма КУБ (Країна успішного бізнесу), розроблена і впроваджена Приватбанком, відкриває для бізнесу нові перспективи і можливості.

Детальніше на програмі КУБ зупинився директор Запорізького регіонального управління Приватбанку Віктор Остапенко.

- Україна сьогодні посідає третє місце серед країн, з яких люди виїжджають до Європи на заробітки. Це близько 11% працездатного населення. Причини цього криються перш за все в нестабільній економічній ситуації, падіннi промислового виробництва, а також в недоступності дешевих кредитів, які сприяють розвитку підприємництва, - повідомив Віктор Остапенко. - Приватбанк детально проаналізував ситуацію і дійшов висновків, які вселяють оптимізм. Перше, середня сума кредиту, необхідного для відкриття власної справи, за банківськими мірками не така велика - 100-120 тис. грн. Друге, зареєстровані підприємці за умови доступних кредитів готові створити в середньому 3,9, а фізичні особи - 1,9 робочих місця. Це говорить про те, що програма КУБ, розрахована до 2018 року з обсягом в 20 млрд грн - абсолютно реально допоможе створити в країні 1 млн нових робочих місць.

З початку 2016 року Приватбанк, за словами Віктора Остапенко, вже видав 1,5 млрд грн кредитів за програмою КУБ. І ці гроші вже успішно працюють на економіку країни.

Крім того, спільно з Українським союзом промисловців і підприємців Приватбанк запровадив програму навчання основам підприємницької діяльності для малого і середнього бізнесу, додав директор Запорізького регіонального управління Приватбанку. Презентація цієї програми відбулася в заключній частині бізнес-форуму.

Жвавий інтерес учасників форуму викликали також виступи підприємців Запоріжжя, які поділилися своїм досвідом створення та розвитку бізнесу, співпрацею з різними банківськими установами, включаючи Приватбанк і програму КУБ.

- Коли ми знайшли приміщення і стали робити ремонт, - розповів засновник компанії «Дрім-Хостел» Володимир Колесник, - ідеї буквально стали переповнювати мене. Грошима мені допомогли мої друзі, близькі, але в якийсь момент стало ясно, що цього недостатньо. Тому я оформив заявку за програмою КУБ. Так як часу на звичайну банківську бюрократію у мене не було, то умови подачі заявки в Приватбанку мені здалися дуже комфортними. Я займався дизайном, пошуком потрібних будматеріалів, і в один прекрасний день гроші просто надійшли на мою картку. Сьогодні «Дрім-Хостел» вже працює, приймає гостей, і у нас навіть є свої постійні клієнти.

Залишається додати, що бізнес-проекти за програмою КУБ фінансуються інвесторами, з якими співпрацює Приватбанк. Саме вони в першу чергу аналізують бізнес-проекти, а Приватбанк перевіряє кредитну історію здобувача позикових коштів і здійснює операційну діяльність з обслуговування кредиту.

+

Оставить свой комментарий: