Три дні та дві ночі: В Запоріжжі почалася книжкова толока (ФОТО)

logo

У виставковому центрі «Козак-Палац» відбулося урочисте відкриття Запорізької книжкової толоки – ярмарку і літературного фестивалю, однієї з найяскравіших культурних подій Південного Сходу України. Упродовж трьох днів фестивалю пройдуть презентації кращих книжкових новинок року, низка подій для читачів різного віку: панельні дискусії, круглі столи, відкриті лекції. І, звичайно, літературні читання та зустрічі з авторами.

На відкритті Запорізької книжкової толоки учасників привітав заступник запорізького міського голови Анатолій Пустоваров. Він зазначив, що оскільки найкращий подарунок – це книга, то найкращий подарунок для міста – це книжкова толока, та запросив усіх городян обов’язково відвідати фестиваль.

За словами директора Запорізької книжкової толоки Ігоря Гармаша, запорізький літературний фестиваль вже стає подією національного масштабу, який привертає увагу всієї Україні та закордону.

Так, зранку на фестиваль вже завітали сотні запоріжців.

Цього року Запорізька книжкова толока – це:

- близько 50 видавництв, які приїхали до Запоріжжя представити свою літературу;

- понад 140 митців, які представлять свою творчість;

- шість локацій для заходів, окремі локації ««Книголісся» та «Візії книжки» у «Козак Палаці»; також окремі події проходять у Запорізькому національному університеті, обласному художньому музеї та у приміщенні Запорізької міської ради;

- загалом близько 270 подій на всіх локаціях;

- робота в режимі «нон-стоп» впродовж трьох днів: в ніч з 21 на 22 жовтня на Толоці пройде Ніч української драми, а з 22 на 23 жовтня – музично-поетична ніч;

- спеціальні заходи Платформа громадських ініціатив «Простір можливостей» та всеукраїнський форум партисипативних проектів «Культура (для) всіх»;

- презентації та заходи від партнерів фестивалю з Німеччини, Франції та Чехії;

- загалом очікується приїзд на Толоку більше 100 гостей з інших міст України;

- завдяки партнеру фестивалю, АКБ «Індустріалбанк», на Толоці створено зону відпочинку – для тих, хто вже знайшов свою книгу і хоче погортати її в затишній обстановці. Окрім того, кожен з відвідувачів може отримати подарунок – до розіграшу зовнішнього акумулятора (power bank) запрошуються всі, хто заповнить анкету.

«Запорізька книжкова толока» триватиме в режимі нон-стоп з ранку 21 жовтня до вечора 23 жовтня у виставковому комплексі «Козак Палац». 

Оставить свой комментарий: