Номінований на «Оскар» фільм відкриє Мандрівний фестиваль Docudays UA в Запоріжжі (РОЗКЛАД)

logo

19 листопада в кінотеатрі ім. Довженка стартує XІII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Запоріжжі. Фільмом відкриття обрано стрічку «Українські шерифи» вітчизняного режисера Романа Бондарчука – саме вона була номінована від України на «Оскар» у категорії «Фільм іноземною мовою». Про це повідомляють організатори заходу.

Зазначимо, один з головних героїв стрічки – Віктор Кривобородько - особисто приїде в гості до запоріжців та поспілкується з відвідувачами кінопоказу.

До маршруту Мандрівного фестивалю – 2016 включені Запорізька область і місто Запоріжжя. Побачити кращі документальні фільми про права людини та долучитись до їх обговорення зможуть також мешканці районів та міст обласного значення в Запорізькій області (Вільнянський, Токмацький, Оріхівський, Василівський, Мелітопольский, Бердянський). У межах запорізької програми фестивалю відбудуться покази й тематичні дискусії на базі Центру мистецтв «Арт-Простір», Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Класичного приватного університету, Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та на інших локаціях.

Також зазначимо, XIІI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA традиційно стартує восени і проходить по всій Україні. Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці понад 250 міст і містечок нашої держави. Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.

Партнерами фестивалю в регіонах України є 51 молодіжна, громадська та правозахисна організація та 205 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA, серед них – Кіноклуб «Сходження» в м. Запоріжжі та «Центр мистецтв «Арт-Простір» у Запорізькій області.


Оставить свой комментарий: