Особливості регіонального ринку праці в умовах карантину

logo

Ще перша хвиля коронавірусу задала певні тренди українського ринку праці. Зараз вітчизняні роботодавці та шукачі роботи можуть перевірити весняні прогнози на власному досвіді. Звичайно, у кожного регіону своя специфіка. Наприклад, робота в Вінниці на сайті besplatka.ua - тут досить актуальної інформації для аналізу регіонального ринку праці.

Фахівці

Перш за все, в умовах карантину і, як наслідок, зростання безробіття підвищується цінність фахівців найвищого рівня і найнижчої кваліфікації. Ні, ми не помилилися - середній сегмент страждає від криз першим. Справа в тому, що фахівці середнього рівня в кризові періоди опиняються перед вибором - підвищувати свою кваліфікацію або погоджуватися на менш кваліфіковану працю, звісно з меншою оплатою.

Як показує практика, мало хто з працівників з цієї категорії обирає перший шлях. Хтось нездатний стрибнути вище власної голови, хтось просто не хоче (та, лінощі - це прокляття будь-якої професії). Більшість йде по шляху найменшого опору. Зате роботодавцям очевидна вигода - за ті ж гроші, які вони платять некваліфікованим працівникам, під час кризи можна найняти фахівців.

Рекрутери

У період економічного занепаду зростає роль професійних рекрутерских агентств або якісних онлайнових бірж праці. Рекрутери в такий час намагаються працювати в основному з професіоналами - за них більше винагорода з боку роботодавця, а крім того, фахівця можна «вести» і далі, стати його агентом до завершення кризи, підшукуючи кращі варіанти за комісійну винагороду ще й від самого працівника.

Дистанційка

Нарешті, третій фактор - перехід на дистанційну роботу. У випадку з Україною працює прислів'я «Не було б щастя, та нещастя допомогло». На Заході оренда офісів здає свої позиції на ринку нерухомості. Все більше західних компаній вважають за краще економити на офісних приміщеннях і працювати дистанційно, за допомогою чатів, конференцій та інших онлайн-інструментів. Наша ментальність все ще вимагає фізичної присутності співробітників поруч з начальником. Але коронавірус в цьому відношенні підштовхує наш ринок праці до розвитку.

Професії

На які ж професії найбільший вплив справив COVID-переполох? Негативний вплив - безумовно, на працівників банківської галузі, сфери послуг, готельного бізнесу та ресторанного господарства. А ось кількість пропозицій для домашнього та робочого персоналу, викладачів, страховиків і фахівців у сфері безпеки продовжує зростати. У віковому розрізі найбільше постраждало працевлаштування молоді, в гендерному - робота для жінок.

Оставить свой комментарий: