У Львівській політехніці презентували нове мовознавче видання Інституту українознавства НАН України «Лексикон львівський: поважно і на жарт»." />  У Львівській політехніці презентували нове мовознавче видання Інституту українознавства НАН України «Лексикон львівський: поважно і на жарт».">  У Львівській політехніці презентували нове мовознавче видання Інституту українознавства НАН України «Лексикон львівський: поважно і на жарт»." />

Науковці презентували словник львівського лексикону

logo
Науковці презентували словник львівського лексикону - главная фотография

 У Львівській політехніці презентували нове мовознавче видання Інституту українознавства НАН України «Лексикон львівський: поважно і на жарт». У цій праці українські мовознавці зафіксували особливості мовлення у місті Львові у ХХ столітті.
 За словами завідувача відділу української мови Інституту українознавства Наталії Хобзей, спочатку словник мав бути невеликим. Але згодом, під час роботи над його наповненням, автори зрозуміли, що потрібно гідно репрезентувати не тільки ту мову, яку зараз називають ґварою, а й ту мову української інтелігенції, яка була до війни. Тож друге видання вийшло більшим за обсягом і більш повно репрезентує мову.
 Зазначимо, що джерелами для поповнення словника стали насамперед власні спостереження авторок за словниковим фондом мовців рідного міста, а також художня та мемуарна література авторів-львів’ян.

Оставить свой комментарий: