Антін Мухарський: моя українізація відбулась у Запоріжжі

logo
Антін Мухарський: моя українізація відбулась у Запоріжжі - главная фотография

14 вересня, напередодні запорізької книжкової толоки, Антін Мухарський розповів про свою українізацію, боротьбу Ореста Лютого та комуністів у Запоріжжі.

Антін Мухарський то є українізований Антон Мухарський

Антон Мухарський народився в місті Києві в 1968 році в абсолютно російськомовній родині. Українізація Антона відбулась саме в Запоріжжі у 1992 році. Ми з моїм батьком, який є режисером-постановником великих масових заходів, робили на Хортиці велике свято 500-річчя. Величезне було свято, якраз на піднесенні першої хвилі незалежності. І ми познайомились з директором Хортицького заповідника, я не памятаю його прізвище, але ім*я у нього було дивне - Арнольд (Сокульський. - прим. авт.). І пан Арнольд сказав: "Ти знаєш, друже, я тобі покажу книжки реєстрові, там якщо Антон, то Іванов, Петров, Сідоров, а якщо Сидоренко, Петренко і Іваненко, то Антін. Тому я тебе буду звати Антіном. І з тих пір всі свої творчі мистецькі книжки та вірші я підписую Антін", - розповів Мухарський.

Орест Лютий сказав: це війна

А ось образ Ореста Лютого народився зовсім нещодавно. 

"Після того як Антіна Мухарського було українізовано, Антін Мухарський у 2011 породив Ореста Лютого. Орест Лютий - не Антон Мухарський і не Антін Мухарський, то - окрема істота, яка умовно за міфологемою проживає в місті Стрий Львівської області, є лютим бандерівцем, лютим націоналістом, який оголосив боротьбу імперському комуно-фашизму, русіфікації, російській попсі, шансону, і всім тим мистецьким маркерам, якими просякнутий український радійний простір. Він воює на культурологічному і медійному фронті. Форми він обрав як лагідної, так і суворої українізації, поставивши собі за завдання десакралізувати певні імперські міфи у вигляді пропагандистської пісні, духовних скрепів шансону. Пісні для першого альбому створилися за два тижні, вони написалися у той час, коли у суспільстві відбувалася дискусія з приводу двомовності у 2012 році. Коли прийняли закон про скорочення кількості української музики у теле і радіо ефірах, Орест Лютий сказав:  це війна", - сказав Антін.

У Запоріжжі підірвали бюста

У Ореста Лютого є композиція, в якій згадується Запоріжжя.

"Взорвали бюста в саду біля обкому, у Запоріжжі підірвали бюста. То наші хлопці патріоти з міста Суми, падлюці Сталіну вломили дуста...", - з таких рядків починається пісня.

Ми поцікавились, чи асоціюється в Ореста Лютого Запоріжжя саме з комунізмом. За Ореста відповів Мухарський, і сказав, що висновки він зможе зробити через декілька днів.

"Мені дуже цікавий склад людей, які прийдуть на книжкову толоку, бо нема нічого кращого, ніж особисте спілкування. В інформаційному просторі дійсно лишаються певні стереотипи спрйняття міста Запоріжжя. Це Дніпрогрес, Ленін з протянутою рукою, якісь радянські історії. Це створюється завдяки певним силам, які тут доволі сильні. Я маю на увазі комуністів. Я ж бачу все це по телевізору, але, наскільки воно насправді, дуже цікаво подивитись", - пояснив Антін.

Нагадаємо, завтра у Запоріжжі стартує книжкова толока. Антін Мухарський 18 жовтня о 12 годині презентує автобіографічний роман-концерт "Розрив".

Оставить свой комментарий: