Львів'яни оскаржили «мовний» закон в Конституційному суді

logo
Львів

Львівська міськрада сьогодні, 30 серпня, на позачерговому засіданні прийняла звернення до Конституційного Суду з поданням щодо прийняття Закону України «Про засади державної мовної політики». За прийняття звернення проголосувало 75 депутатів з 90, присутніх у залі засідань.
У поданні йдеться про необхідність офіційного тлумачення окремих положень мовного закону відповідно до положень статей 2,5,7,10,24 і 140 Конституції України, повідомляє ZIK.
У поданні, зокрема, зазначено, що закон перетворює мову національної меншини в домінуючу в регіоні і фактично перетворює її в мову офіційного спілкування, усуваючи українську з усіх сфер життя.
Також депутати вважають, що відсутність офіційного тлумачення питання, чи використовується українська мова як державна мова в обов'язковому порядку при здійсненні повноважень органів місцевого самоврядування, може призвести до того, що діяльність окремих представницьких органів територіальних громад буде здійснюватися виключно регіональною мовою. На думку Львівської міськради це обмежить права громадян в отриманні офіційної інформації державною мовою і надасть привілеї носіям регіональної мови.
Нагадаємо, закон «Про засади державної мовної політики» набув чинності 10 серпня.


Оставить свой комментарий: