Мер Львова заборонив знижувати ціни на проїзд у трамваях

logo
Мер Львова заборонив знижувати ціни на проїзд у трамваях - главная фотография

Ухвали, які були прийняті на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради 26 липня  не відповідають чинному законодавству, відтак будуть заветовані. Про це сьогодні заявив міський голова Львова Андрій Садовий, інформує прес-служба Львівської міської ради.

«Ті ухвали, які прийняті з порушенням чинного законодавства, безперечно, будуть заветовані. Якщо говорити про ухвалу щодо ціни на проїзд в електротранспорті, то це ухвала на старт виборчої кампанії. У більшості українських міст проїзд в електротранспорті вартує 1,5 гривні. Якщо у Львові зменшити ціну, то люди на підприємстві будуть без зарплати», - зазначив Андрій Садовий.

Нагадаємо, на останній сесії міської ради ухвалили скасування рішення виконавчого комітету від 1 червня 2012 року №375 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електротранспорті». Відповідно до цього рішення плата за проїзд становила 1,5 гривні. Відповідно до ухвали сесії, повинно бути відновлене рішення виконавчого комітету від 5 серпня 2011 року №736, відповідно до якого тариф на перевезення становив 1,25 гривні.

Щодо скасування рішення виконавчого комітету від 01.06.2012 №375 «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електротранспорті» юридичне управління ЛМР має ряд зауважень.

«Ми вважаємо, що це рішення не має жодних юридичних підстав, оскільки згідно із ЗУ «Про органи місцевого самоврядування» рішення органів місцевого самоврядування, тобто рішення виконавчого комітету, можуть бути скасовані рішенням Ради лише у випадку, коли вони суперечать нормам чинного законодавства або іншим ухвалам Ради.

Більше того, у 2009 році Радою було прийнято рішення про затвердження кредитних договорів та договорів-гарантій між «Львівавтодором», «Львівелектротрансом», міською радою та ЄБРР. Відповідно до цих договорів міська рада зобов’язана була через виконавчий комітет, бо це його повноваження, підняти тариф до рівня 1,5 гривні, як економічно обґрунтованого тарифу. У випадку невиконання такого рішення, для міста можуть бути негативні наслідки. Банк на свій розсуд може вимагати повернення всіх виплат як від «Львівелектротрансу», так і від «Львівавтодору», - зазначила начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич.

Нагадаємо, на пленарному засідання сесії Львівської міської ради проголосували за внесення змін до ухвали міської ради «Про затвердження Положення про управління «Секретаріат ради». Ухвалу проголосували, попри зауваження міського голови та юридичного управління Львівської міської ради. Також попри зауваження проголосовано за ухвалу «Про зміну громадській організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Мефодія» цільового призначення земельної ділянки і затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. М.Яцкова, 13».

Відтак, на ці три ухвали міський голова Львова наклав вето.

Оставить свой комментарий: