Фільм про роки гонінь режисера Сергія Параджанова знімають у Дрогобицькій колонії на Львівщині." />  Фільм про роки гонінь режисера Сергія Параджанова знімають у Дрогобицькій колонії на Львівщині.">  Фільм про роки гонінь режисера Сергія Параджанова знімають у Дрогобицькій колонії на Львівщині." />

На Львівщині знімають фільм для Канн

logo
На Львівщині знімають фільм для Канн - главная фотография

 Фільм про роки гонінь режисера Сергія Параджанова знімають у Дрогобицькій колонії на Львівщині. Бюджет стрічки - два мільйони євро, а її прем'єра відбудеться на міжнародному кінофестивалі у Каннах наступного року. У фільмі буде висвітлено роки ув'язнення режисера у колонії суворого режиму.
 Стрічку знімає кінорежисер Олена Фетісова. Саме їй належить ідея відобразити нелегкий період у житті постановника «Тіней забутих предків» та інших знакових стрічок, які отримали світове визнання. Дрогобицька ж колонія, на думку Олени Фетісової, виявилась практично такою, як та, де відбував покарання Сергій Параджанов. Головну роль у фільмі виконує французький актор вірменського походження Серж Аведікян, який особисто знав митця і спілкувався з ним.
  Нагадаємо, Сергій Параджанов активно виступав проти політичних арештів в радянській Україні, звертався у вищі партійні та державні органи з вимогою роз'яснити причини переслідувань українських інтелектуалів і виступав за проведення відкритих судових процесів, що мало б забезпечити справедливість розгляду справ. Неодноразово висловлювався за дотримання свободи слова у пресі. За це у 1973 році був засуджений до п'яти років ув'язнення у колонії суворого режиму. Звільнили митця у 1977 році завдяки міжнародній кампанії протесту.

Оставить свой комментарий: