Авария на ЗТМК вышла на президентский уровень

logo
Авария на ЗТМК вышла на президентский уровень - главная фотография

 Народный депутат Украины Юрий Кармазин обратился к Президенту Украины с заявлением о том, что от Президента и украинского народа сознательно скрыли информацию об аварии на ЗТМК, произошедшей 21 марта, и потребовал организовать проверку фактов нарушения законодательства руководством ЗТМК.  
 В депутатском обращении, проходящем под маркой «ОСОБИСТО! ТЕРМІНОВО! Президенту України Януковичу В.Ф.» Юрий Кармазин сообщает:
«Вельмишановний Вікторе Федоровичу, звертаюсь до Вас саме з ось якої ситуації. Напередодні Вашого візиту до м. Запоріжжя, який був запланований на 22 березня 2012 р., там сталася страшенна аварія. Так, 21 березня 2012 року на ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат», під час здійснення виробничого процесу, вийшов з ладу сольовий хлоратор. Причин аварії є декілька:
по-перше, грубо було порушено дозу загрузки речовини до хлоратора (як мені було повідомлено, керівництво намагалося максимально перевиконати норму виробництва, адже продукція була вкрай необхідна для виконання договірних зобов’язань);
по-друге, існуючий незадовільний технічний стан хлоратора — вказаний прилад потребує капітального ремонту вже протягом шести років;
по-третє, всупереч технологічному процесу, відповідно до якого при виробництві титану потрібна наявність двох таких хлораторів: один з яких є основним, а другий – резервним, на виробництві наявний лише один.
Таким чином, внаслідок недбалості керівництва, незадовільного технологічного стану та грубого порушення технологічних норм протягом декількох діб здійснювався викид високонебезпечної речовини як в атмосферу, так і у водні басейни м. Запоріжжя та області. Так, після аварії біля магазину по вул. Скворцова м. Запоріжжя, був здійснений замір, результати якого показали перевищення гранично допустимої норми концентрації високонебезпечної речовини у 3,5 рази.
Щодо свідомого замовчування від Президента України та українського народу інформації про виникнення аварії на ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» від 21.03.2012, що призвело до забруднення атмосферного повітря та водного басейну Запорізької області та загрожує життю та здоров’ю громадян, притягнення винних осіб до відповідальності та вжиття відповідних заходів реагування»

В конце заявления Кармазин отмечает:
ПРОШУ:
1. Організувати перевірку фактів грубого порушення норм чинного законодавства керівництвом ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» в частині порушення екологічної безпеки, не доведення інформації до відповідальних органів державної влади про виникнення аварії, завдання значних збитків навколишньому середовищу.
2. Вжити всіх можливих заходів щодо недопущення повторення аналогічної ситуації, розглянути питання щодо відповідності керівництва ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» займаним посадам.
3. Вжити заходів щодо виявлення осіб, якими свідомо було приховано факт виникнення аварії на ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та недоведено до суспільства.
4. За наслідками перевірки, внести на розгляд уповноважених органів відповідні акти реагування, щодо прийняття по кожному з наведених фактів рішення в порядку ст. 97 КПК України.

Оставить свой комментарий: