Запорожская «Батьківщина» назвала мэра флюгером и покинула сессионное заседание

logo
Запорожская «Батьківщина» назвала мэра флюгером и покинула сессионное заседание  - главная фотография

 Сегодняшнее заседание внеочередной сессии Запорожского городского совета ознаменовалось «шкандалем». Депутаты фракции ВО «Батькивщина» заявили о своем возмущении решением городского головы Запорожья Александра Сина вступить в ряды Парии регионов и в знак протеста покинули зал заседания.
 Бывших однопартийцев обидело, что Александр Ченсанович, который с апреля 2010 року стоял во главе Запорожской городской организации «Батьківщини» и на выборах мэра «взял» кресло, будучи выдвиженцем от вышеназванной оппозиционной силы, сегодня изменил свои политические воззрения. 
 Выслушав депешу в свой адрес от бывших однопартийцев, с которыми Сину теперь стало «не по пути», мэр ответил кратко: «Это ваше право». После чего члены фракции ««Батьківщини» в составе 12 человек стройными рядами покинули сессионный зал.  
 Особо на работу сессии демонстрация протеста не отразилась – после ухода возмущенных и обиженных в зале сохранился кворум и сессии продолжила свою работу в законном поле.  
Уже после демонстрации протеста Александр Ченсанович «пожелал добавить», и сказал то, что уже говорил журналистам в понедельник на пресс-конференции – что он принял предложение губернатора Пеклушенко потому что не смог отказать такому уважаемому человеку, что делает это для того, чтобы избавить регион от конфликтов и дать возможность ему мирно развиваться (почему Запорожье не может мирно развиваться с беспартийным мэром, Александр Ченсанович не уточнил, но зато привел в пример соседний Днепропетровск, где руководство имеет безоговорочную бело-голубую окраску и которому заботливая родина выдала полмиллиарда гривен на ремонт дорог). Комментируя свое решение вступить в ряды регионалов (что, увы, больше выглядит как оправдание) Александр Син напомнил, что он не столько вступает в ПР, сколько возвращается, ибо уже членом Партии регионов. Более того, имея в кармане бело-голубой партий билет, входил в команду «оранжевого» губернатора Евгения Червоненко. И партийная принадлежность тогда не мешала принимать важные для области решения. Почему партийная принадлежность к НЕ регионалам, и уж, тем более, беспартийность, мешают Александру Ченсановичу руководить городом сегодня, вдвойне не понятно. В кулуарных беседах Син заявляет, что в его политических непостоянствах на него никто не давил (в политической среде Запорожья говорят о подконтрольности мэра теневому руководителю региона, смотрящему «Анисиму» и партийную беготню Сина объясняют «приказом сверху»).


 Полный текст заявления фракции ВО ««Батьківщина» Запорожского городского совета:
Заява
депутатів фракції ВО «Батьківщина» у Запорізькій міській раді
 Ми, депутати фракції ВО «Батьківщина», від імені виборців, які віддали свої голоси за кандидата на посаду міського голови Сіна Олександра Ченсановича, висловлюємо своє обурення його вчинком.
 Як всім відомо, Олександр Сін прийняв пропозицію від запорізького губернатора Олександра Пеклушенко про вступ до Партії регіонів.
  «Я прийму пропозицію губернатора, оскільки нас пов'язують тривалі відносини, і я хочу допомогти йому в керівництві областю. Поки Запоріжжя будуть розривати внутрішні конфлікти, ми не зможемо відстоювати спільні інтереси. Повинна бути чітка монолітна команда, яка працює не на партію, а на загальні інтереси. Прийнявши цю пропозицію, я вношу свій вклад у те, щоб у нас було єдине бачення розвитку. Команда повинна об'єднатися і працювати на благо регіону».
 «Будучи територією, яка постійно роздирається конфліктами, ми приречені на те, що з її інтересами ніхто всерйоз рахуватись не буде. Тільки спільно ми зможемо вирішити поставлені перед владою завдання щодо поліпшення життя запорожців. Це було і залишиться головною метою моєї передвиборної програми» - заявив Олександр Сін.
Олександр Сін також зазначив, що його головне завдання - робота на благо не політичних сил, а регіону. На даний момент, на його думку, така робота можлива тільки разом з «Партією регіонів» - силою, яка має найбільшу підтримку і суспільні можливості в Запоріжжі. Разом з нею міський голова зможе забезпечити обіцяні ним запорожцям зміни на краще.

 Відомо, що з квітня 2010 року Олександр Сін очолював Запорізьку міську організацію партії ВО Батьківщина. 31 жовтня 2010 року переміг на виборах міського голови Запоріжжя. Був висунутий в кандидати опозиційним Блоком Юлії Тимошенко. Після обрання в інтерв’ю «Радіо Свобода» на запитання, чи не думав він вийти з «Батьківщини», Олександр Сін відповів: «Запоріжці показали, що можуть не обирати шлунками, а обирати принципи. Я за них дуже гордий. Якщо я прийму рішення вийти з партії «Батьківщина» заради кращої співпраці з більшістю міської ради, то я втрачу своє обличчя». Після обрання мером Запоріжжя в грудні 2010 року Олександр Сін вийшов з міської організації партії «Всеукраїнське об'єднання Батьківщина», головою якої був і від якої балотувався, оскільки «вважав правильним на посту мера представляти всю громаду, а не працювати в інтересах її частини».
 Тоді ж він зробив відповідну заяву: «Я дуже вдячний бюро, що вони з розумінням поставилися до цього і прийняли таке рішення, яке я хочу зачитати вам дослівно: «Бюро прийняло рішення підтримати заяву Сіна Олександра Ченсановичу про його вихід з членів партії ВО «Батьківщина» для можливості повноцінного ефективного виконання обов'язків запорізького міського голови та виконання передвиборчої програми». У цьому рішенні є два ключових моменти. Мій вихід з партії, заявляв Олександр Ченсанович, дає мені можливість ефективно і повноцінно працювати, і щоб політичний контекст не був джерелом провокацій та інсинуацій навколо мене. Другий момент - це те, що рішення дає можливість виконувати передвиборчу програму, яка повністю співпадає з передвиборчою програмою партії «Батьківщина». І я не збираюся її переписувати, тому що це було б нечесно по відношенню до моїх виборців».
 На виборах мера за Олександра Сіна голосували не тільки представники партії «Батьківщина», а й прихильники інших політичних партій. Тому буде логічно, якщо мер буде безпартійним.
Нагадаємо, під час мерських виборів 2010 року Олександр Сін не раз заявляв, що виборча програма повинна працювати не на партію, а на місто.
Дуже цікаво, яким у ситуації, що склалася, мер бачить своє обличчя, яке так боявся втратити у разі зміни політичної орієнтації?
 Слід зауважити, що за рік для реалізації програми міської партійної організації ВО «Батьківщина», з якою мер йшов на вибори, вже багато чого зроблено, але, як ми бачимо, Олександр Сін вважає, що набагато більшого можна досягти в союзі з Партією регіонів (а також - "Сильної України", яка об'єдналася з ПР), та іншими конструктивними політичними силами.
 Якщо вірити офіційній версії - Олександру Ченсановичу набридли чвари і конфлікти, і він вирішив врятувати обласний центр. Не будемо продовжувати тему з можливою участю в парламентських виборах. Як уже неодноразово доводила практика, - час покаже.
 Наразі постає одне просте питання. Партія регіонів в місті Запоріжжі вибудувала вертикаль своєї влади, розпочинаючи від депутатів міської ради, голів районних адміністрацій, керівників комунальних підприємств та департаментів.
 Вся влада у них, аппозиційна сила лише одна – «Батьківщина».
 Так хто ж створює чвари і конфлікти?
 Безумовно Партія регіонів і «героїчний» вчинок мера прийняти участь у цьому шабаші – це пряма дорога до політичного забуття. 
 Тим не менш, не можемо не констатувати і того, що громадськість (як пересічні громадяни, так і його вчорашні соратники) дуже негативно сприйняла новину про зміну мером політорієнтації. І якими очима тим, хто агітував за мера на виборах, посилаючись на його чесність і порядність, дивитись в очі тих, хто запитує, як ця людина могла зрадити людей, що привели її до влади всупереч несамовитому опору представників від партії регіонів, щиру прихильність до якої Олександр Ченсанович нині демонструє?
Фракція « Батьківщина» послідовно захищає інтереси виборців.
 Ми і далі будемо працювати з міською владою та з мером виключно заради нашого міста.
 Ми протестуємо проти політичного флюгерства, яке дестабілізує ситуацію в суспільстві та посилює в людей недовіру до влади.


Оставить свой комментарий: