Львівщина просить в Кабміну по 30 млн грн щороку на реставрацію пам’яток

logo
Львівщина просить в Кабміну по 30 млн грн щороку на реставрацію пам’яток - главная фотография

Для реставрації на території Львівщини об’єктів культурної спадщини, включених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, із державного бюджету проситимуть по 30 млн грн щороку.
Про це розповів заступник голови Львівської ОДА Йосиф Ситник після зустрічі з заступником Міністра закордонних справ України – головою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Данилом Лубківським сьогодні.
Йосиф Ситник нагадав, що У 2008 році була укладена Угода між Кабміном та Львівською обласною радою, де йшлося про співпрацю для збереження культурної спадщини регіону (реставрація музеїв, церков, замків, розвиток інфраструктури довкола них). Угода передбачала фінансування із держбюджету проведення цих робіт, однак кошти на Львівщину не надходили.
«Я отримав інформацію із Міністерства економіки щодо виконання Угоди між Кабміном і Львівською облрадою і хочу сказати, що по позиції підтримки культурної спадщини там суцільні нулі. Тобто за останні п’ять років не зроблено нічого. Тобто уряди Януковича культурну спадщину Львівщини мали ні за що», – сказав заступник голови ЛОДА.
Він додав, що насправді для збереження об’єктів культурної спадщини на Львівщині не потрібно щороку виділяти величезні суми грошей, бо просто немає фірм-спеціалістів, які можуть такі суми освоїти.
- Сьогодні на перемовинах із заступником міністра ми сказали, що не потребуємо великих грошей. Нам потрібно хоча б 30 млн грн в рік, тому що організації Львівщини, які здійснюють реставраційні роботи, більше коштів не зможуть освоїти. Якщо нам стабільно виділятимуть таку суму, ми будемо ці кошти освоювати, то руйнування замків чи церков буде зупинено, – пояснив Йосиф Ситник.
Крім того, за його словами, певну суму в бюджеті на 2015 рік закладе Львівська обласна рада, а також можна буде очікувати на допомогу від різних міжнародних співтовариств.
Нагадаємо, у межах українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини» у цьому році проведуть реставраційні роботи у чотирьох храмах Львова.

Оставить свой комментарий: