У Львові готуються до вшанування 60-річчя співачки Квітки Цісик

logo
У Львові готуються до вшанування 60-річчя співачки Квітки Цісик - главная фотография

Україна й, зокрема, Львів готуються до вшанування 60-річчя співачки Квітки Цісик. Український парламент з цією метою прийняв відповідну постанову. Про це сьогодні, 4 квітня, повідомив депутат Львівської міськради Роман Грицевич.
«Верховна Рада прийняла постанову про відзначення 60-річчя з дня народження співачки Квітки Цісик. За відповідну  постанову за основу і в цілому проголосувало 275 народних  депутатів. Ми можемо пригадати, що  раніше  під час голосувань Партія регіонів і КПУ двічі провалили голосування про відзначення 60-річчя з дня народження Квітки Цісик. Ми пишаємося тим, що нарешті на офіційному рівні вшануємо славетну співачку Квітку Цісик», - зазначив депутат ЛМР Роман Грицевич.
Довідка
Квітка Цісик (*4 квітня 1953, Нью-Йорк – 29 березня 1998, Нью-Йорк) – американська співачка, виконавиця українських народних пісень. Співала у Гентській опері (Бельгія). У США вона стала популярною завдяки саундтреку до фільму «You Light Up My Life», що отримав «Оскар». Голос Кейсі (під таким ім’ям її знають американці) звучав у рекламних роликах компаній Coca-Cola, American Airlines та авіакомпанії «Дельта», Sears, Safeway, Starburst, ABC, NBC, CBS, «Макдоналдс».
З 1982 року й до своєї смерті Кейсі Цісик залишалася єдиним голосом компанії Ford Motors. Її навперебій запрошували до роботи над альбомами поп- та рок-зірки: Майкл Болтон, Боб Джеймс, Лінда Ронстад, Роберта Флек, Девід Санборн, Карла Саймон, Мікіо Масуо, Квінс Джонс. З Майклом Джексоном Квітка співала в одному хорі. Американці підрахували, що загалом голос Кейсі почули понад 22 мільярди людей.
За життя співачка випустила два українських альбоми: «Пісні України» (1980) та «Два кольори» (1989), які у 1990 році були номіновані на «Греммі». До роботи над альбомами було залучено 40 музикантів з Нью-Йорка.
Квітка перекладала усі пісні англійською мовою і розтлумачувала музикантам, про що йдеться, для того, щоб вони могли перейнятись тим, про що гратимуть.
За словами Еда Раковіча, чоловіка Цісик, українські альбоми Квітки – «це проект любові до України. Вона хотіла реалізувати цей проект і, таким чином, підтримати українську культуру». Після зустрічі з Україною в 1983 році співачка мріяла проїхати країною з концертним туром, але не встигла. Як не встигла і записати третій альбом – з колисковими.
Квітка Цісик померла 29 березня 1998 року від раку грудей, недоживши п`яти днів до свого 45-річчя.

Оставить свой комментарий: