У центрі Львова археологи шукають Вежу гончарів

logo
 У центрі Львова археологи шукають Вежу гончарів - главная фотография

На вул. Братів Рогатинців археологи проводять розкопки біля будинків № 10-12 і шукають Вежу гончарів. Крім цього, вони вже знайшли фрагменти Високого оборонного муру, який звели тут у XIV столітті.
-Археологічна експедиція «Рятівна археологічна служба» заклала два шурфи (викопана порожнина - ред.) для точнішої локалізації оборонних укріплень Львова, - розповів молодший науковий співробітник Рятівної археологічної служби Остап Лазурко.
За його словами, археологи вже знайшли два фрагменти Високого муру і ведуться пошуки вежі. Археологічні роботи вже ведуться три тижні і продовжуватимуться ще тиждень.
-Зі знахідок – фрагменти горщиків, глечиків, які не є інформативною джерельною базою, оскільки вся ділянка перекопана і знищена комунікаціями. Тому цікавих артефактів знайти не вдалося і, мабуть, їх не буде. Тут головне завдання – локалізація кам’яних конструкцій, - сказав Остап Лазурко.
 Довідка:
Високий мур закладений у XIVстолітті і завершений до середини XV століття. Вежі Високого муру, ймовірно, заклали у XIV ст. на стандартній для того часу віддалі 60 м одна від одної. На рівні Високого муру у вежах знаходилось два яруси — нижній господарський і верхній житловий, а нижче поверхні міста в основі веж містились льохи. Загалом є згадки про 25 веж. Вулицю Братів Рогатинців було прокладено в кінці XVIII століття на місці розібраних міських фортифікацій. Вздовж нинішньої вулиці проходив Високий мур з вежами: Кожум'як, Золотарів, Гончарів, Котлярів, Порожня вежа, Жидівська і Шевська. Під нинішніми будинками парної сторони вулиці проходив Низький мур з бастіонами, побудованими у XV ст.

Оставить свой комментарий: