В березні Німеччина читатиме Україну

logo
 В березні Німеччина читатиме Україну - главная фотография

13-16 березня українські письменники та видавці представлять вітчизняну літературу у німецькому місті Лейпциг. Україна вже третій рік поспіль бере участь у програмі «Транзит: Польща-Україна-Білорусь», що відбувається в рамках Лейпцизького книжкового ярмарку.
Українські письменники, перекладачі, науковці та видавці представлять свої нові книги і насичену літературну програму. Партнером заходу і організатором української експозиції виступить  громадська організація «Форум видавців».
- Я задоволена короткочасними результатами проекту, адже за 2 роки видано майже 20 нових книг. Втім, не слід забувати, що для ефективного просування потрібна довгострокова програма, що передбачає участь українських видавців і письменників у найважливіших книжкових ярмарках і літературних фестивалях, дотації на переклади іноземним видавцям, каталог прав, а також організація, яка всім цим займалася б: щось на зразок польського Інституту Книги, - коментує результати програми президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.
Головна тема експозиції цього року – Євромайдан. Центральна подія в програмі – дискусія «Євромайдан і викликані ним зміни в Україні та Європі». В знак солідарності з Україною німецькі організатори домовилися кожен із заходів програми починати читанням українських текстів.
Українську сторону представлять письменники: Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірена Карпа, Тарас Лютий, Сергій Жадан, Мар'яна Савка та інші.
На ярмарку також будуть представлені альманах «Майдан! Україна, Європа». Збірка, до якого увійшли революційні есе Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Наталки Сняданко, Максима Кідрука та ін., буде вперше представлена ​​німецькою мовою 14 березня.
Ще одна дискусія в українському програмі – «Перекладати Україну: німецький досвід» в рамках проекту Book Platform, під час якої будуть представлені результати дослідження ситуації на ринку перекладів української літератури на світові мови за останні 20 років.
У рамках проекту «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» відбудеться дискусія «Львів як місце дії».
Крім дискусій у програмі – літературні читання та автограф-сесії українських авторів.
Книжкові новинки на українському стенді увазі відвідувачів представлять видавництва «Кальварія», «Нора -Друк», «Клуб Сімейного Дозвілля», «Фоліо», «Піраміда», «Факел», «Видавництво Старого Лева».

Оставить свой комментарий: