Ювілейний Х Світовий конгрес українців у Львові на три дні збере понад півтисячі науковців, митців, громадських діячів з 28 країн світу, повідомляють «Львівські новини»" /> Ювілейний Х Світовий конгрес українців у Львові на три дні збере понад півтисячі науковців, митців, громадських діячів з 28 країн світу, повідомляють «Львівські новини»"> Ювілейний Х Світовий конгрес українців у Львові на три дні збере понад півтисячі науковців, митців, громадських діячів з 28 країн світу, повідомляють «Львівські новини»" />

До Львова з'їхалися сотні представників української діаспори

logo
До Львова з

Ювілейний Х Світовий конгрес українців у Львові на три дні збере понад півтисячі науковців, митців, громадських діячів з 28 країн світу, повідомляють «Львівські новини».
Захід, що відбудеться 20-22 серпня, присвятили скорботній даті -- 80-м роковинам Голодомору 1932-1933 років. Гаслом конгресу стали слова Лесі Українки "Без надії сподіватися".
Сьогодні, о 15-й годині, учасники Конгресу зберуться біля головного корпусу Національного університету "Львівська політехніка" та пройдуть пішою ходою до пам'ятника Тарасові Шевченку у центрі міста. Тут представники української діаспори помоляться за душі тих, хто помер від голоду.
Після панахиди у приміщенні Львівської опери офіційно відкриють ювілейний Конгрес.
"Світовий конгрес українців -- це подія, яка об'єднує діаспору зі всього світу та українців, які живуть у своїй державі, -- каже Оксана Туркевич, науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ "Львівська політехніка". -- Тож організовувати та приймати такий захід є дуже почесно".
За три дні Конгресу його учасники підіб'ють підсумки своєї діяльності за минулий рік, складуть плани діяльності на наступні п'ять років та оберуть нове керівництво Світового конгресу українців.
Додамо, щоб ознайомити світове українство із сучасною культурою, у Львові відкрили майже три десятки виставок українських художників та народних майстрів.
Також в рамках Світового Конгресу Українців відбудуться три круглі столи. Перший із них присвячений євроінтеграції, як запоруці незалежності України та сприянні її демократизації.
На другому круглому столі йтиметься про проблеми світового українства. На третьому круглому столі – про Голодомор 1932-33 років в Україні.

Оставить свой комментарий: