У четвер, 13 грудня, помер полковник Української повстанської армії Василь Левкович, який був останнім з живих командирів УПА такого рангу." /> У четвер, 13 грудня, помер полковник Української повстанської армії Василь Левкович, який був останнім з живих командирів УПА такого рангу."> У четвер, 13 грудня, помер полковник Української повстанської армії Василь Левкович, який був останнім з живих командирів УПА такого рангу." />

У Львові помер останній полковник УПА

logo
У Львові помер останній полковник УПА - главная фотография

У четвер, 13 грудня, помер полковник Української повстанської армії Василь Левкович, який був останнім з живих командирів УПА такого рангу.
Полковник Левкович був одним із 20 нагороджених військовою нагородою Української повстанської армії, "Золотим хрестом" за бойової заслуги. Він вступив до УПА у березні 1943 р. У лютому 1946 р. вже отримав високе звання майора Повстанської армії. А наприкінці того ж року йому було присвоєно звання полковника, яке командування армії присвоїло посмертно, вважаючи його загиблим. У грудні 1946 р. Левкович був ув'язнений в Тюрмі на Лонцького у Львові та слідчій в'язниці МҐБ у Києві.  22 липня 1947 р. військовий трибунал військ МВД Київської області засудив Левковича до 25 років виправно-трудових таборів. Він повністю відсидів строк покарання і був звільнений з Дубравного табору 7 грудня 1971 р.
Вийшовши на волю, Левкович вимагав перегляду свого вироку і визнання його військовополоненим, а не злочинцем. До здобуття незалежності України він не визнавав себе громадянином СРСР, узявши паспорт лише незалежної України.

Оставить свой комментарий: