Львівська обласна рада повторно ухвалила рішення про визнання недійсним на території Львівської області закону про основи мовної політики." /> Львівська обласна рада повторно ухвалила рішення про визнання недійсним на території Львівської області закону про основи мовної політики."> Львівська обласна рада повторно ухвалила рішення про визнання недійсним на території Львівської області закону про основи мовної політики." />

Львівська облрада повторно визнала мовний закон недійсним

logo
Львівська облрада повторно визнала мовний закон недійсним - главная фотография

Львівська обласна рада повторно ухвалила рішення про визнання недійсним на території Львівської області закону про основи мовної політики. «За» проголосували 80 депутатів.
Як повідомила представник ВО «Свобода» Ірина Фаріон, це політичне рішення є демонстрацією акту національної та людської гідності.
За її словами, це питання було винесено на повторний розгляд, оскільки відповідне рішення, за яке голосувала облрада на одному з попередніх засідань, було прийнято з порушеннями.
Вона підкреслила, що даний «закон порушує Конституцію, інші закони України, до нього є зауваження Венеціанської комісії, негативна оцінка підрозділів НАНУ».
У той же час заступник прокурора області Андрій Палюх зазначив, що ухвалення такого рішення — не в межах повноважень облради.
Він нагадав, що на попереднє таке рішення облради прокуратура винесла протест, однак оскільки Львівська облрада не розглянула його у термін, прокуратура звернулася до суду.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність перевищує 10%.

Оставить свой комментарий: