Міські ради на Львівщині приховують від громади генплани міст

logo
Міські ради на Львівщині приховують від громади генплани міст - главная фотография

Лише 10 міських рад із 44 міст на Львівщині оприлюднили на своєму офіційному веб-сайті генеральний план розвитку міста, та й то частково.
Про це повідомила юристконсульт МБО «Екологія–Право–Людина» Наталія Городецька, презентуючи результати проведеного моніторингу.
Городецька зазначила, що генплан міста відображає економічні, соціальні, екологічні показники його розвитку, які згодом практично втілюються шляхом прийняття рішень місцевими радами.
Юристконсульт додала, що багато порушень можна було б уникнути, якби громадськість мала можливість ознайомитися з генпланом. Вона зазначила, що міські ради зобов’язані оприлюднювати на офіційному сайті генеральний план міста, однак роблять це далеко не усі.
Юристи організації провели моніторинг усіх 44 міст Львівщини на наявність доступу до генплану. Виявилося, що лише 26 міських рад мають офіційні сайти, оприлюднили генеральні плани міст лише 10 рад, та й то частково.
 «10 міських рад забезпечили доступ до генпланів на своїх сайтах, решта залишилися закритими», – повідомила Городецька.
Зокрема, з її слів, розмістили на офіційному сайті матеріали генплану міські ради Жидачева, Золочева, Львова (частково), Моршина, Новояворівська, Сокаля, Трускавця та Ходорова.
Помічник юрисконсульта МБО «Екологія–Право–Людина» Марта Панькевич зазначила, що сім міських рад із 44 взагалі не надали жодної відповіді на інформаційні запити організації про генплани міст, 18 рад надали такі відповіді вчасно, а 15 рад термін розгляду інформаційного запиту порушили.
За словами Панькевич, міста Новий Розділ Перемишляни та Турка віднесли інформацію про генплани до інформації з обмеженим доступом, а у міськраді міста Сколе повідомили, що генплан 1984 року вилучила міліція, і з того часу доступу до цього документа ніхто немає.
Порушення строків розгляду інформаційних запитів, ненадання чи неповне надання інформації про генплан міськими радами юристи організації оскаржили у прокуратурі. У результаті лише в одному випадку прокуратура склала адмінпротокол на працівника міської ради за порушення закону про доступ до публічної інформації.

Оставить свой комментарий: